Wirtualne spacery dla dzieci


Temat pod tytułem „wirtualne spacery dla dzieci” zyskał na popularności nieoczekiwanie w czasie gdy na świecie rozszalał się koronawirus. Obywatele wielu krajów w tym także Polski zostali zmuszeni do siedzenia w domu w wielu przypadkach z dziećmi, które w tym czasie nie mogły chodzić do szkoły. Co wówczas robić całymi dniami. Odpowiedź to m.in. wirtualne spacery dla dzieci.

Wirtualne spacery dla dzieci. Czyli to dokładnie?

Określeniem wirtualne spacery dla dzieci można umownie nazwać takie wirtualne spacery, które tematyką obejmują obiekt, którego zwiedzaniem mogłoby zainteresować się dziecko. Może to być coś ewidentnie związane z zabawą, zabawkami czy bajkami, ale też coś, co “nie dziecinne”, a mimo to leży w obszarze zainteresowań naszego dziecka. Można sobie przecież wyobrazić, że 10-latek będzie zainteresowany malarstwem zgromadzonym w zasobach Luwru…

Jeśli chodzi o technologię użytą do stworzenia i oglądania takich spacerów, do wyboru mamy najogólniej przyjmując 2 rodzaje i źródła takich wycieczek wirtualnych. Pierwszy sposób to wirtualny spacer na mapach Google, przy wykorzystaniu Google Street View. Druga grupa, typ spacerów to wszelkie inne technologie, które są w porównaniu z Goole mniej powszechne i dostępne.

Wirtualne spacery dla dzieci. Lista i przykłady

Zacznijmy może od przykładów w Google Maps. Na tej stronie można zobaczyć w jednym miejscu cały wybór wirtualnych spacerów w Google Street View zebranych z map Google:

Jako przykład polecam zabrać dziecko pod wieżę Eiffla

A może wolicie Taj Mahal?

Wpadnijmy też do Stonehenge

A może wolicie Plac Świętego Piotra w Watykanie?

Zostają nam też dedykowane spacery na terenie całej Polski. Np. po Muzeum Powstania Warszawskiego